< Terug naar nieuws

Reviews en beoordelingen

18 december 2022 om 13:03

Zoals u misschien wel weet, werkt ons team met veel toewijding aan de Waterkaarten app. Dat heeft zo zijn voor- én nadelen, want we willen altijd heel veel dingen voor elkaar zien te krijgen. Als u onze plannen kent: het integreren van uw eigen boordapparatuur in de app, de app multilingual maken in Duits, Engels en Frans, stroming, getij en wind implementeren, en zo nog veel meer.

Daarnaast werken we natuurlijk ook aan wat onze app-gebruikers ons doorgeven. Afgelopen jaar kregen we meer dan 9000 berichten en vragen binnen. E-mails over wijzigingen van bijvoorbeeld doorvaarthoogtes, stremmingen, bedieningstijden en ga zo maar door. In het hoogseizoen zijn dat er echt heel veel, want dan zijn er veel gebruikers op het water die zo aardig zijn om via de app contact met ons op te nemen. 

Waardering en zichtbaarheid

Helaas komt het maar al te vaak voor dat gebruikers die onze app nog maar net kennen en iets zien wat niet klopt, ons direct een negatieve review geven. Dat kan gaan over een doorvaarthoogte die niet klopt, een bedieningstijd die veranderd is of wat dan ook. 

Regelmatig zien we in de App Store van Apple of de Play Store van Google berichten staan die onze wenkbrauwen doen fronsen. Bijvoorbeeld: ‘Deze app is niet gratis!’. Of: ‘de bedieningstijd bij deze sluis klopt niet, waardeloze app!’. Helaas krijgen we bij dat soort berichten ook vaak een rating van 1 ster. Zo’n rating trekt onze waardering en zichtbaarheid in de app stores dan in z’n geheel naar beneden.

Ter uitleg

Even ter uitleg: als een vaarwegbeheerder, gemeente of sluis- of brugwachter ons of Rijkswaterstaat vergeet door te geven dat er ergens iets veranderd is, lopen wij achter de feiten aan. Maar gelukkig gaat dat heel vaak goed. 

Maar stel dat er daardoor iets niet klopt bij bijvoorbeeld een brug of sluis over een druk bevaarde route, dan zien veel gebruikers dat. En zoals gezegd, veel gebruikers geven dat even door, en sommigen geven direct een negatieve review. Terwijl we juist heel graag willen dat men in dat geval contact met ons opneemt, zodat we het probleem kunnen verhelpen.

In de praktijk

In de praktijk zien we dan ook dat een negatieve review makkelijker wordt gegeven dan een positieve. Ons supportteam vraagt onze gebruikers soms, nadat een app-gebruiker ons een ‘bedankt-mail’ heeft gestuurd na een door ons beantwoorde vraag of gegeven advies, of ze een positieve review in de App Store of Google Play Store willen geven. Dat gebeurt dan ook heel trouw en dat vinden we erg fijn.

Help ons verbeteren!

Daarom zou ik u het volgende willen vragen. Om ons positieve jaar goed af te sluiten; zou u ons een goede review willen geven in de App Store of de Google Play Store? Wij zouden uw 5 sterren heel erg waarderen. En het zou ons team een boost geven om de app ook komend jaar wéér beter en completer te maken…al doen we dat toch wel natuurlijk 🙂 Ik hoop op uw steun!

Sven Lens
Product Owner van de Waterkaarten app

Alleen in April

20% KORTING

op een jaartegoed

Profiteer nu!

Geldig t/m 30 april 2024