< Terug naar nieuws

Nieuwsbrief | Maart 2023

25 maart 2023 om 07:40

Wat gaan we doen in de app?

Het vaarseizoen gaat binnenkort eindelijk weer beginnen. De afgelopen maanden heeft ons team hard en veel aan de app gewerkt. En het moment dat we die versie live gaan zetten komt steeds dichterbij. Zoals al eerder benoemd, gaan we gefaseerd over naar het compleet nieuwe design. In de komende versie hebben we de routeplanner en de zoekfunctie aangepast.

Lees meer >


Verplichte vaarrichting in Waterkaarten

Elke maand krijgen we enorm veel nuttige tips binnen. En ondanks dat ze allemaal heel waardevol zijn, springen sommige van die tips eruit. De tip van deze maand: het toevoegen van de verplichte vaarrichting in onze app.

Lees verder >


We zijn een Erkend HISWA bedrijf!

Met blijdschap kunnen we melden dat we als erkend bedrijf zijn aangesloten bij hét keurmerk voor de Watersport: HISWA! HISWA is een van de bekendste merken in Nederland en staat voor vertrouwd zakendoen binnen ‘de watersport’.

Lees meer >


De Vind een Jachthaven website

Onlangs hebben we de website VindeenJachthaven.nl online gezet, waarop u makkelijk kunt zoeken naar jachthavens in Nederland, België, Duitsland en het VK. De website laat u de dichtstbijzijnde havens om u heen zien en toont allerlei nuttige info. En bent u lid van een haven, havenmeester of eigenaar, en ziet u iets dat aangepast zou kunnen worden aan deze informatie? We horen het graag!

Lees verder >


Varen met de Canicula

Zoals u weet, plaatsen we regelmatig een link naar een route van Pieter en Marieke die met hun Canicula door heel Nederland varen. Zelf kijken we ook altijd en we zien hoe populair ze zijn; het aantal views op YouTube liegt er niet om.

Begin maart kregen we een leuk bericht binnen. Jaarlijks wordt door een onafhankelijke jury een winnaar voor de Nationale Motorbootvaren Prijs gekozen. De jury heeft de prijs voor 2022 toegekend aan ‘Varen met de Canicula’ en daar willen we Pieter en Marieke hartelijk mee feliciteren! En uiteraard gaan we gewoon door met het plaatsen van links naar hun vermakelijke video’s. Net als deze maand: zonnig varen naar de Loosdrechtse Plassen, door de leukste sluis van Nederland.

Bekijk de video >


De foto van de maand komt er weer aan!

Afgelopen jaar ontvingen we zo’n 8000 foto’s van onze gebruikers als toevoeging bij een brug, sluis, haven of andere POI. Daar zijn we uiteraard enorm dankbaar voor, en daarom gaan we ook dit vaarseizoen de ingezonden foto’s weer eens goed tegen het licht houden.

Met ons team bepalen we dan wat de foto van de maand is geworden, en de winnaar ontvangt van ons een aardigheidje. We zijn benieuwd naar uw inzendingen voor de komende maand!

Lees meer >


Varen in Brabant

De leuke steden van Noord-Brabant maken een vaartocht over de Brabantse kanalen heel aantrekkelijk. Breda koppelt een oergezellige oude binnenstad aan een rijk verleden en Tilburg staat bekend om zijn bedrijvigheid. Maar het toppunt van Brabantse charme is misschien wel ’s Hertogenbosch. Op Vakantiesophetwater.nl leest u deze maand meer over varen in Brabant.

Lees verder >


Hoe werkt een boegschroef?

In deze aflevering van Vaarplezier de serie is Arjen Bergrijk te gast bij Vetus in Schiedam. Ook komen boegschroeven uitgebreid aan bod: de laatste ontwikkelingen en nieuwste modellen, maar ook hoe je een boegschroef gebruikt en wat de voordelen zijn.

Bekijk de video >


Oer Hollands

Wie kent er dit silhouet niet? Als er één schip is dat staat voor de Nederlandse watersport in de jaren zeventig en tachtig en nog lang daarna, dan is het wel de Doerak. 

In 1958 begint Maurits, baron van Wassenaer, in een schuur van het voorvaderlijk slot een constructiewerkplaats. Een paar jaar later komt de scheepsbouwer op de markt met de Doerak, een plezierjacht dat niet meer weg te denken is uit de geschiedenis van de Nederlandse watersport. Het succes is ongekend: de Doerak wordt het meest gebouwde motorjacht in ons land. In het boek Revolutie op het water leest u er alles over.


Het is bijna april en dat betekent: tijd voor onze kortingsactie! Alleen deze maand geven wij 20% korting op een jaarabonnement, voor bestaande én nieuwe abonnees. Profiteer ook dit jaar weer mee, gebruik onze app het hele jaar door en steun ons bij het ontwikkelen van de app.


Wat wij lezen in andere media

Tienduizenden bezoekers voor Boot Holland >
Via Varen doe je Samen!

Voortaan langzaam varen langs woonboten >
Via Omroep Flevoland

Zo zeilt u veilig door een windpark op zee >
Via NPO Radio 1

Keersluis voor bescherming bij hoogwater >
Via NOS

Wijziging Examenregeling marifonie >
Via Overheid.nl

Nieuw op NPO3: Vrouwen die Varen >
Via NPO 3